ژوئن 15

با سلام خدمت همه دوستان و بینندگان

سرانجام بعد از ۶ سال لاست به پایان رسید، اما این پایان به مفهوم تمام شدن همه معماهای داستان نیست.
یکی از مسائلی که در بین بینندگان لاست به آن زیاد پرداخته شد و البته خود من هم در مورد آن زیاد بحث کرده ام موضوع استثنایی بودن جان لاک است. موضوعی که کاملا یک تلقی اختصاصی از یک شخصیت داستان بود و ما مدتهای مدیدی بر سر آن با یکدیگر بحث کردیم و به نظر من همچنان به نتیجه خاصی نرسیده است.
با توجه مباحثی که من دیدم و در سایت مطالعه کردم به نظر میرسد که این بحث همچنان در همان مسیر سابق گام بر میدارد و همچنان نشانه های داستان در این زمینه کاملا به وادی فراموشی سپرده شده است.

به نظر میرسد که نتیجه گیری های دنیایی و جسمانی داستان با نتایج عقبایی و روحانی آن یکی فرض شده و از آن نتایج عجیبی پدید آمده است…!!!
برای این که بتوانیم برداشت صحیح تری از این موضوع داشته باشیم، باید ابتدا دید که بحث کهنه استثنایی بودن و یا نبودن جان، شامل چه مباحثی میشد.
استثنایی بودن و یا نبودن جان لاک، مسئله ای بود کاملا مرتبط با دنیای مادی، دلایلی که در این باره به استثنایی بدون جان لاک انجامید همه و همه مواردی بود که صرفا به برداشتهای شخصی او از جزیره ارتباط داشت. جان لاک در این باره یک دلیل بسیار بزرگ داشت. شفا یافتن او در جزیره باعث شد که به یکباره جریان ذهنی او تغییر کند و به مرد معتقد داستان مبدل شود. همه میدانیم که او اشتباه نکرده بود و این جزیره و اتفاقات آن واقعا خاص بود.
اما مسئله اصلی این است که آیا باور داشتن به یک خاصیت، میتواند باعث خاص شدن انسان شود. آیا اگر ما خداپرست باشیم و کاملا به این امر باور داشته باشیم، خاص خواهیم شد؟

جان لاک انسانی بود خالص و نیک سیرت و از ابتدای داستان هم کسی مشکلی با روح زلال و پاک جان نداشت…
اکنون به جایی از داستان میرسیم که بنجامین در یک دنیای کاملا ماورایی و روحانی جان لاک را خاص خطاب میکند و از این بابت به نظر میرسد که جان همانیست که گفته شده بود و تصور میشود که همه دلایل خاص بودن جان با این گفته بنجامین محرز شده است. حال آنکه این دنیا دنیایی خالص است و برخواسته از حقیقت درون افراد. اشاره های این دنیا هم همه و همه سرچشمه ای در همین روحانی بودنش دارد. این دنیاییست که بنجامین به خاطر گناهانش باید آنجا بماند و نمیتواند همراه این آدمهای پاک به میان نور راهی شود. ادامه مطلب …»

VN:R_U [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

نوشته ای از Farrokh \\ tags:

ژوئن 15

امروز در حین بررسی شرایط حرکت دود سیاه در جزیره هایدرا بودم و سعی داشتم که فواصل را در روی عکسهای مختلف بررسی کنم .
این بررسی به درازا کشید و موجبات ایجاد این تاپیک را فراهم نمود .
بررسی فواصل و شرایط در جزیره هایدرا باعث شد که یک بررسی کلی تر بر روی این جزیره انجام دهم و تمام زوایای آنرا در عرض ۴ فصلی که پی به وجود این جزیره بردیم بررسی کنم .
نتیجه این بررسی شاید برای خودم هم عجیب بود چون به نظر میرسد که جزیره هایدرا در حالات مختلف در حال گردش به دور جزیره اصلی است .
شاید بهترین جمله برای این تعریف این باشد که یا هایدرا یا جزیره اصلی , حالتی دوار دارند .
برای اثبات این فرضیه که جزیره هایدرا نصبت به جزیره اصلی در وضعیتهای مختلف قرار میگیرد ابتدا باید نگاهی داشت به نقشه های که از موقعیت جزیره هایدرا و جزیره اصلی موجود است .

نقشه رسمی جزیره

جزیره کوچکی که در پایین نقشه دیده میشود , جزیره هایدراست . دو خط قرمز که بر روی نقشه کشیده شده نشان دهنده کرانه شمالی هایدراست و کرانه جنوبی جزیره اصلی .
در بالا نقشه نشانگر دیگری نیز وجود دارد که شمال و جنوب جغرافییایی را نشان میدهد . در جزیره هایدرا یک سری کوه وجود دارد که بخش کرانه های شمالی جزیره را از کرانه های جنوبی جدا میکند .
بخشهای روشن در نقشه هایدرا نشان دهنده قسمتهای ساحلی است . در قسمتهای شمالی آن شاهد بخشهای صخره ای و کوه هستیم .
با این تعرف اگر به نقشه نگاه کنید متوجه میشوید که کسانی که در کرانه جنوبی هایدرا قرار گرفته باشند هیچ گاه قادر نیستند جزیره اصلی را مشاهده کنند و برای دیدن این جزیره باید به کرانه شمالی بروند .
با این حساب باید تصور کرد که اولین بار که بنجامین لاینوس از جزیره هایدرا به سویر جزیره اصلی را نشان داد آنها در شمال جزیره اصلی بودند . ادامه مطلب …»

VN:R_U [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

نوشته ای از Farrokh \\ tags:

آوریل 25

با سلام خدمت همه دوستان
با توجه به این که دیدم درصد بالایی از دوستان علاقمند هستند به دانستن ماجرایی که حس میشه به طور مستقیم از تورات وارد لاست شده , خواستم که با چهار چوب اولیه این داستان بیشتر آشنا بشید .
قبل از هر چیز من باید کمی درباره نظریات مختلفی که این روزها درباره همین جریان تو سایت خوندم و واکنشهای مختلف دوستان صحبت کنم و با یک پیش زمینه مشخص به سراغ اصلیت داستان بریم .

قوم یهود و کتاب عهد عتیق

همون طور که میدونید تورات کتابیست که بخش مهمی از کتاب مقدس رو شامل میشه به خودی خود شامل بخشهای مختلفی است که میتوان آنها رو به بخشهای داستانها , تعالیم , اصول دینی و ضروریات مختلف دین تقسیم کرد . این کتاب مانند قرآن مسلمانان دارای یکسری بخشهایی است مانند سوره و بخشهای دیگری که آیه های این سوره ها هستند . به این سوره ها باب و به اون آیه ها بند گفته میشه .
کتاب مقدس همچنین شامل بخشهای جدیدیست که به عنوان عهد جدید شناخته میشه . عهد جدید هم از چهار بخش اصلی تشکیل شده که به انجیلها و یا همان سرگذشتها شهرت دارد .
سرگذشت . جان , لوک , مارک و ماتیو چهار سرگذشت اصلی است . مری مگدلین و فیلیپ نیز دارای سرگذشتهایی هستند که ۳۰۰ سال بعد از میلاد مسیح در زمان امپراتور روم کنستانتین به کل کنار گذاشته شد . (نایسیا ۳۰۰ م) ادامه مطلب …»

VN:R_U [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

نوشته ای از Farrokh \\ tags:

1 visitors online now
0 guests, 1 bots, 0 members
Max visitors today: 2 at 03:49 am IRDT
This month: 17 at 05-14-2024 11:42 pm IRDT
This year: 76 at 02-01-2024 11:45 am IRST
All time: 194 at 01-11-2023 01:11 pm IRST